Інститут краси
  Послуги Спеціалісти Статті курси контакти
 
 
 
ЗМІСТ
Гіпергідроз. Підвищена пітливість.
  Потіння є фізіологічним процесом, необхідним регулювання температури тіла людини. Приблизно у 1% населення відзначається наявність підвищеної пітливості (гіпергідрозу). Гіпергідроз зустрічається у чоловіків у 1,5 рази частіше, ніж у жінок.

Класифікація гіпергідрозу:
  1. За причинами виникнення:
    • Первинний (есенційний)
    • Вторинний (на тлі інших захворювань: гіпертиреоз, феохромоцитома, рак, туберкульоз та ін.)
  2. За поширеністю:
    • Генералізований (великі області тіла)
    • Локальний (пахвові западини, долоні, стопи, обличчя)
Есенціальний гіпергідроз є найчастішою формою порушень потовиділення, що зазвичай проявляється з дитинства, посилюється в пубертатний період і причина його виникнення невідома.

Гіпергідроз суттєво впливає на якість життя людини. Дослідження проведене Naumann et al. показало, що в 12% людей підвищена пітливість постійно впливала якість їх життя, в 54% - рідко впливала, в 26% - часто впливала, і лише в 8% випадків відзначалося відсутність впливу якість життя. 75% опитаних людей змінювали свій одяг кілька разів на день. Більшість із цієї групи уникало сімейних та соціальних зустрічей, побоюючись виявити свій стан перед іншими людьми.

Гіпергідроз створює сприятливі умови для розвитку різних захворювань у місцях підвищеної пітливості, наприклад на стопах - екземи, контактного дерматиту, пухирів від натирання, мозолів, врослого нігтя та ін. Підвищена пітливість рук обмежує вибір професії, робить більш складним виконання ручної роботи. Люди з підвищеною пітливістю рук уникають потисків рук, а деякі навіть соціального контакту.

Лікування гіпергідрозу:
  1. При вторинному гіпергідроз обов'язково потрібно лікувати захворювання, яке призводить до підвищеної пітливості.
  2. При первинному гіпергідрозі та для симптоматичного лікування надмірного потовиділення у людей з вторинним гіпергідрозом застосовують антиперспіранти, іонофорез, медикаментозні препарати, ботулінічний токсин, хірургічні втручання та інші методи.
В останні роки в усьому світі найпопулярнішим методом лікування локального гіпергідрозу стало внутрішньошкірне введення ботулінічного токсину. Ботулотоксин можна застосовувати як для лікування всіх видів локального гіпергідрозу (первинного та вторинного), так і рідкісних форм - гіпергідроз обличчя, голови та пахвинної області.

Для визначення області гіпергідрозу та його інтенсивності до ін'єкції проводять тест Мінору (йодокрахмальний тест). Досліджувану зону обробляють 1% розчином йоду, яку потім наносять порошок крохмалю. Зони гіпергідрозу чітко ідентифікуються за їх коричневим кольором. У ці області буде запроваджено ботулінічний токсин. Тест Мінора повторно виконують після ін'єкції для встановлення ефективності лікування.

Високоефективним та безпечним препаратом для лікування локального гіпергідрозу (долоня, стоп, пахвових западин) є препарат Диспорт, який є комплексом ботулінічного токсину типу А та гемаглютиніну. Ботулінічний токсин зв'язується з нервовими закінченнями потових залоз і блокує вивільнення нейротрансмітера (ацетилхоліну), тим самим зменшуючи потовиділення. Дія ботулінічного токсину є локальною та оборотною.

Поліпшення симптомів спостерігається вже на 2 день після ін'єкції з максимальним ефектом на 5 день. Термін дії препарату становить 4-8 місяців. Побічні ефекти та ускладнення при дотриманні правильного дозування та методики введення препарату спостерігаються дуже рідко.

Лікування препаратом Діспорт проводиться фахівцями, які пройшли спеціальне навчання та мають Сертифікат компанії-виробника.
 
 
 
 
 
© Інститут Краси, 2022
Тел.: +38 (073) 521-27-77